Kvaskovani a pečení všeho druhu

Kvaskovani a pečení všeho druhu Naučíme se společně zacházet s kvaskem, péct chléb, slané i sladké pečivo

Dnešní Lievito Madre 🥰🥰
04/06/2026

Dnešní Lievito Madre 🥰🥰

Dnešní pečení v rámci individuálního kurzu pečení kváskového chleba.Vše kynuto žitnym kvasem, ten fofr chleba s větším m...
04/06/2026

Dnešní pečení v rámci individuálního kurzu pečení kváskového chleba.
Vše kynuto žitnym kvasem, ten fofr chleba s větším množstvím kvasu takovy ten běžný konzumní neboli mazací a moje oblíbená cihlička 60% žita, semínka a ovesné vločky.
V tom kulatejsim je se smaženou cibulkou.
Recepty na foto

Příprava na zítřejší individuální kurz pečení chleba.Takže trošku trénink, na kurzu pečeme takový ten běžný chléb s drob...
03/06/2026

Příprava na zítřejší individuální kurz pečení chleba.
Takže trošku trénink, na kurzu pečeme takový ten běžný chléb s drobnými ocky typu Šumava, jelikož je to recept s velkým množstvím žitneho kvasu a rychlé kynutí.
Kdy během 5-6h od vymiseni těsta tahame chléb z trouby.
Takový fofr chleba
Recept na foto

Dnes trošku sladkého pečení, těsto sladkého univerzální z LM kvasu.Z části par makovek a z části koláč s hruskovymi povi...
02/06/2026

Dnes trošku sladkého pečení, těsto sladkého univerzální z LM kvasu.
Z části par makovek a z části koláč s hruskovymi povidly.
Recept na těsto
100g LM
450g hladká mouka
250g mléko
80g cukr
1 vejce
80g máslo
4g sul
Vymiseni na okynkovy test, kynuti na 80% včera trvalo 8h pri pokojové teplotě, poté bylo 12h v lednici a dnes po obědě zpracováno.
Na plechu kynulo 2h, pečeno na 180st

Pokud by měl někdo zájem o jednodenní individuální kurz a můžete ve všední den, tak nabízím teď v červnu ještě možnost 1...
01/06/2026

Pokud by měl někdo zájem o jednodenní individuální kurz a můžete ve všední den, tak nabízím teď v červnu ještě možnost
11.6
18 6
Kurz dle výběru:
Kváskový chleb
Sladké pečení z LM + pizza
Výroba sýrů
Cena jednodenniho individuálního pro jednotlivce 2700,-
Místo konání Třebíč
Kdyby měl někdo zájem, pište na messenger.

Me ranní pečení, dnes pro syna na grilovačku s kamarády, no syna 17 s kamarad slaví 18. Takže ja vyklizim pole a jdu též...
30/05/2026

Me ranní pečení, dnes pro syna na grilovačku s kamarády, no syna 17 s kamarad slaví 18. Takže ja vyklizim pole a jdu též na oslavu, ale jinam.
Snad to všichni ve zdraví preckame 🤣🤣
Jinak ten větší chleb jsem chtěla obdobně nařezat, ale pojal trošku po svém 😂😂
Menší chléb je celopsenicmy z psenicneho kvasu a tak mírně prekynuty.
Ten větší je klasika z psenicno žitny ze žitneho kvasu.

Menší do ošatky 21x15

350g hladké mouky
70g psenicny kvas
270g voda
50g kaše z celozrnné mouky
7g sul
Kmin

Větší bochník je do osatky 26x14

650g hladká mouka
300g žitny rozkvas
380g voda
14g sul
Kmin

Adresa

Trebic

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Kvaskovani a pečení všeho druhu zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Kvaskovani a pečení všeho druhu:

Sdílet