Pa3kove_dobroty

07/06/2026

JAHODOVÉ ŽELÉ REZY 🍓🥮

Tiež ak sa u vás tento koláč v nedeľu upiekol, tak do hodiny bol z plechu preč? 😍🤣 To bola úplná klasika a ja to fakt milujem 😍 Aké ovocie ste používali vy? Daj mi vedieť do komentára 😊 Na rozmer 30x30 budeš potrebovať:
Korpus:
- 3ks vajíčko
- 90g hladká múka
- 150g cukor krupica
- 40ml teplá voda
- 4g prášok do pečiva
Krém:
- 300g kyslá smotana
- 300g šľahačková smotana 33%
- 30g práškový cukor
Na dokončenie:
- 1ks balenie červené cukrárske želé
- 550ml voda
- 90g cukor kryštál
- šťava z 1/2 limety/citróna
⏺️ na korpus si oddelíš žĺtka a bielka, v jednej mise si s 50g vyšľaháš do svetlej peny žĺtka, potom pridáš teplú vodu, na dvakrát primiešaš múku s PDP, v druhej miske si vyšľaháš bielka so zvyšným cukrom do tuhého snehu a ten na 2-3 krát primiešaš k žĺtkam, pečieš pri 180 stupňoch cca 12-13 minút, korpus necháš úplne vychladnúť
⏺️ jahody si očistíš od stopiek a pokrájaš na tenké plátky, v miske si vyšľahaj šľahačku s cukrom a potom ju postupne opatrne zmiešaj s kyslou smotanou
⏺️ do hrnca si dáš želé s vodou, cukrom a šťavou z limety, prevaríš a necháš vychladnúť aby to bolo vlažné, nie horúce ale ani studené, počas chladnutia želé občas premiešaj
⏺️ na korpus rovnomerne rozotri krém, poukladaj plátky jahôd a opatrne zalievaj želé, nechaj stuhnúť v chladničke aspoň na 2-3 hodinky
Dobrú chuť ❤️

31/05/2026

BEBE REZY 🥮🥥

Tak toto som ako dieťa úplne zbožňoval, aj ty? 😍 Podľa mňa teraz na deň deti je tento koláčik ideálny, lebo kým sa zlepia všetky kekse, tak máš o zábavu pre deti postarané 😬 Čo budeš potrebovať?
- 250ml mlieko
- 1 balík vanilkový puding
- 120g práškový cukor
- 125g maslo
- 250g tvaroh
- 130g Bebe keksy tmavé
- 130g Bebe keksy bledé
- 10ml rum
- 50g strúhaný kokos
⏺️ ako prvé si dáš zohriať časť mlieka spolu s 1/3 cukru, v miske si rozmiešaš vo zvyšnom mlieku puding, keď sa mlieko zohreje, za stáleho miešania prilievaš prášok s mliekom a uvaríš hustý puding, dáš ho úplne vychladnúť, v druhej miske si maslo spolu so zvyšným cukrom vyšľaháš do svetlej peny a postupne zašľahávaš vychladnutý puding, nakoniec primiešaš tvaroh
⏺️ na dosku si dáš alobal a najskôr natrieš z jednej strany tmavý keks a prilepíš tam biely, zasa natireš tmavý, potom bledý a ideš na striedačku 😊 hotový rez pokvapkáš rumom, potrieš zvyšným krémom (trošku si odlož), posyp kokosom a daj na noc vychladnúť
⏺️ po vychladnutí krájaš šikmo, aby ti vznikol krásny rez a videl si striedanie jednotlivých keksíkov
Dobrú chuť 😍

30/05/2026

Food festival Mýto žije ❤️
Takto to dnes vyzeralo na Food festivale , kde ste mohli vidieť a ochutnať choux s pistáciovým krémom, malinovým gélom, ganache s ružovou vodou a sušenými palacinkami 😍
Dakujem .cz za poriadnu mašinu, ktorá vyšľahá všetko 😜
Dakujem vám všetkým, ktorí ste prišli, bolo mi radosťou ❤️

Priatelia, kamaráti,,,30.5. o 12:00 budem mať kuchársku show na festivale Mýto Žije a hneď po mne Kačka. Tak sa na vás b...
26/05/2026

Priatelia, kamaráti,,,30.5. o 12:00 budem mať kuchársku show na festivale Mýto Žije a hneď po mne Kačka. Tak sa na vás budeme tešiť a príďte sa dobre napapat ❤️

26/05/2026

KUSKUS SO SYROM NA “TALIANA” 🧀

Ak sa chceš najesť za 5 minút od vytiahnutia prvého hrnca, tak si ulož tento recept, lebo to je taká výborná bleskovka, že naschle. Spolu so Syrom na panvicu od baštíš jak nič 🧀 Čo budeš potrebovať?
- 100g kuskus
- syr na panvicu od
- 80g sušené paradajky
- trošku nálevu z paradajok
- 50g olivy
- soľ, korenie
⏺️ kuskus si osolíš v miske a zaleješ 1,5 dávky vriacej vody, prikryješ a necháš 4-5 minút odpočívať, na rozpálenej panvici si z oboch strán opečieš syr a medzičasom si na menšie kúsky nakrájaš paradajky a olivy
⏺️ kuskus zmiešaš spolu s paradajkami a olivami, naleješ trošku nálevu z paradajok, dochutíš soľou a korením a servíruješ so syrom a čerstvou bazalkou
Dobrú chuť 😍

24/05/2026

ČAJOVÉ REZY 🫖🥧

Poznáš tento koláčik? Je to niečo ako punčák, len bez punču a ružovej farby 😬 Mňa tam strašne baví, aké to je šťavnaté a dobre čokoládové 😊 Tak ak chceš potešiť rodinu v nedeľu, toto je ideal 😊 Na cca 15ks rezov budeš potrebovať:
Piškóta:
- 3ks vajce
- 150g cukor krupica
- 60ml teplá voda
- 150g polohrubá múka
- 6g kypriaci prášok
- 10g vanilkový cukor
- kyselkavý džem
Nálev:
- 300ml čierny čaj
- 15g cukor
- 10g kakao
- 50ml rum
Krém:
- 2ks žĺtka
- 40g cukor krupica
- 15g kakao
- 75ml mlieko
- 125g maslo
- 40g práškový cukor
Poleva:
- 100g čokoláda
- 50g maslo
⏺️ na piškótu si oddelíš bielka a žĺtka, žĺtka vyšľaháš s cukrom, pridáš teplú vodu a zmiešaš, nakoniec pridáš všetky sypké suroviny, premiešaš a opatrne do hmoty vmiešaš ušlahaný sneh z bielkov, dáš na plech a pečieš pri 180 stupňoch 10 minút
⏺️ do nádoby si dáš uvarený čaj, rum, kakao a cukor a zmiešaš do rozpustenia kakaa a cukru
⏺️ nad paru si dáš misku a do nej vložíš mlieko, cukor, kakao a žĺtka a miešaš do hustého krému, cca 10 minút, krém necháš vychladnúť, medzitým si do peny vyšľahaj zmäknuté maslo spolu s cukrom a po lyžičke tam zašľahávaj vychladnutý krém
⏺️ upečený a vychladnutý plát si prerež na polovicu, jednu potri džemom a druhu polej nálevom z oboch strán, buď opatrný nech sa ti plát nerozpadne, na portrety plát džemom prelož plát poliaty nálevom, potri ho krémom a nechaj trošku zachladit, nakoniec poleješ roztopenou čokoládou s maslom a nechaj zatuhnúť v chladničke, potom už len krájaj teplým nožom
Dobrú chuť 😍❤️

LISABON 🇵🇹schody, do kopca, dole z kopca, chobotnica, kvety, vôňa, zbožňujem toto mesto 😍
21/05/2026

LISABON 🇵🇹
schody, do kopca, dole z kopca, chobotnica, kvety, vôňa, zbožňujem toto mesto 😍

16/05/2026

LANGOSE 🔥

A jejeje, ja milujem langose a to tam musite povedat 😬 Kedze do to mam daleko, tak ich podporim aspon takto a podelim sa s Vami o recept a samozrejme bez diakritiky 🙊 ❤️Ozaj, s cim ich najradsej papas ty? Na cca 8ks budes potrebovat:
- 100g mlieko
- 10g cukor
- 15g drozdie
- 125g voda
- 80g kysla smotana/jogurt
- 5g olej
- 425g hladka muka
- 10g sol
- olej na smazenie
⏺️ z vlazneho mlieka, cukru a drozdia si pripravis kvasok, nechas cca 10 minut odstat, das do misy, pridas teplu vodu, olej, smotanu, muku a zacnes hnietit, ked sa cesto spoji, pridas sol a vymiesis pekne hladke cesto, nechas na teplom mieste aspon 30-40 minut kysnut
⏺️ cesto rozdelis na cca 100g bochnicky a nechas pod utierkou este 15 minut kysnut, rozohrejes si olej na 170 stupnov a langoŠe smazis do zlatova z oboch stran a podavas s cim len chces ❤️
Čo na to ?❤️🔥
Dobru chut detaciky 🙏

03/05/2026

CESTENICE s makom 🥧

Mám to v zošítku od starých mám zapísané správne? 🙊 Daj mi vedieť, z akého cesta robíte cestenice vy, ja to mám spísané, že z kysnutého. A ak to robíte inak, skús aj tieto, sú naozaj skvele 😍 Na 12ks budeš potrebovať:
- 400g polohrubá múka
- 20g droždie
- 80g cukor
- 200ml mlieko
- 1ks žĺtko
- 4g soľ
- 100g maslo
- 200g slivkový džem
- 150g mak
Na sirup:
- 300ml voda
- 100g cukor
- 50g maslo
⏺️ z mlieka, časti cukru a droždia si urobíš kvasok a necháš 15 minút oddýchnuť, potom v mise zmiešaš kvasok, žĺtko, zvyšok cukru, múku a soľ, keď sa cesto trošku zapracuje, nakoniec pridáš zmäknuté maslo a vymiesiš cesto, ktoré necháš 30-40 minút kysnút
⏺️ vykysnuté cesto rozvaľkáš na obdĺžnik, rozdelíš na 12 kusov a každý naplníš slivkovým džemom, trošku ho rozotrieš nech je po celom obdĺžniku a vytvaruješ buchtu v tvare šulca, plech potrieš roztopeným maslom a aj každú buchtu, dáš ešte na 20 minút podkysnúť a potom pečieš pri 180 stupňoch cca 30-40 minút
⏺️ medzi tým si cukor a maslo rozpustíš v teplej vode, buchty po upečení necháš chvíľočku vychladnúť a následne ich namočíš v sirupe a hneď obalíš v maku
Dobrú chuť 😍❤️

Včerajší .markiza bola topka ❤️
27/04/2026

Včerajší .markiza bola topka ❤️

Adresa

Praha

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Pa3kove_dobroty zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet

Kategorie