07/06/2026
JAHODOVÉ ŽELÉ REZY 🍓🥮
Tiež ak sa u vás tento koláč v nedeľu upiekol, tak do hodiny bol z plechu preč? 😍🤣 To bola úplná klasika a ja to fakt milujem 😍 Aké ovocie ste používali vy? Daj mi vedieť do komentára 😊 Na rozmer 30x30 budeš potrebovať:
Korpus:
- 3ks vajíčko
- 90g hladká múka
- 150g cukor krupica
- 40ml teplá voda
- 4g prášok do pečiva
Krém:
- 300g kyslá smotana
- 300g šľahačková smotana 33%
- 30g práškový cukor
Na dokončenie:
- 1ks balenie červené cukrárske želé
- 550ml voda
- 90g cukor kryštál
- šťava z 1/2 limety/citróna
⏺️ na korpus si oddelíš žĺtka a bielka, v jednej mise si s 50g vyšľaháš do svetlej peny žĺtka, potom pridáš teplú vodu, na dvakrát primiešaš múku s PDP, v druhej miske si vyšľaháš bielka so zvyšným cukrom do tuhého snehu a ten na 2-3 krát primiešaš k žĺtkam, pečieš pri 180 stupňoch cca 12-13 minút, korpus necháš úplne vychladnúť
⏺️ jahody si očistíš od stopiek a pokrájaš na tenké plátky, v miske si vyšľahaj šľahačku s cukrom a potom ju postupne opatrne zmiešaj s kyslou smotanou
⏺️ do hrnca si dáš želé s vodou, cukrom a šťavou z limety, prevaríš a necháš vychladnúť aby to bolo vlažné, nie horúce ale ani studené, počas chladnutia želé občas premiešaj
⏺️ na korpus rovnomerne rozotri krém, poukladaj plátky jahôd a opatrne zalievaj želé, nechaj stuhnúť v chladničke aspoň na 2-3 hodinky
Dobrú chuť ❤️