03/06/2026
❣️Kousek nejen kavárenské filozofie ☕️🧠😍
…aneb jak správně nastavit svou mysl 😉
Hned na začátek musím napsat, že to nebude nejkratší příspěvek a víc než o kávě bude o myšlenkách 😉. Tyto úvahy nejdou moc zkrátit, aby se z nich nevytratila podstata a nebo to jen neumím 😁
Naše Rózi si přála štěně a jak to tak bývá, stejně potom většinou venčí rodiče 🫣😁
Podle časových možností máme procházky na 30, 45, 60, 90,…minut a naštěstí všechny v lese 🌲🌲
🐕Tak jsem měla jeden den čas na 45minutovku a jen jsme vyšly z domu, hlava se rozjela…co je potřeba zařídit, nakoupit, objednat, kam napsat, zavolat, zaplatit a byla jsem unavená už jen z té představy a hlavně zděšená z toho, že se můj život, moje rodina, práce snů,…smrskla do povinností a toho, co všechno “musím”.
…a to jako vážně? Já mám “svých” 45 minut a dovolím hlavě dělat toto?
Takže stop❣️
Přece nemám jen povinnosti, starosti, těžkosti…jako vůbec, můj život je super, nic mi nechybí, takže jdeme pojmenovávat pozitivní, jdeme pojmenovávat “ŠTĚSTÍ” 🍀
❓No a jsme u filozofické otázky, co je ŠTĚSTÍ?
Tak jsem vzala všechny věci, na které jsem před tím myslela a začala jsem se na ně dívat z opačné strany.
Díky tomu, že mám skvělou rodinu, práci, o které jsem snila, bydlíme, kde bydlíme a hlavně díky mé “fyzické schránce”, která funguje, mám tu “možnost” zařizovat, nakupovat, objednávat, psát, volat,…a najednou se z povinností stala VDĚČNOST.
…takže DÍKY, že můžu… ❣️💝
Štěstí není “pocit na konci až něco”, štěstí je o nastavení, o přístupu, o přijetí a není závislé na hmotných věcech❣️
A když v souvislosti s tím přemýšlím, čím to je, že je naše kavárna zrovna taková, jaká je nebo spíš co je jejím účelem, tak by to měl být její “přesah”, ve kterém tkví opět zmiňované ŠTĚSTÍ 🍀
Běžný účel kavárny - společenské místo, kde se podávají teplé a studené nápoje, dezerty a dnes už většinou i lehké jídlo/občerstvení.
Pěkné, logické, očekávající, ale já od té naší chci víc…a ze zpětných vazeb se nám dostává, že tam to víc i je, ale co je to a jak to pojmenovat?
Jestli je to “TO”, co vám napíši, můžete posoudit sami, ale rozhodně se o “TO” snažíme nebo lépe řečeno je to cesta, po které jsme se rozhodli jít 😍
❣️POHODA. To je “ono” ❣️
Účel kavárny Votruba Kafe☕️🍰 je kromě obecného výše uvedeného (káva, dezerty,..) vzájemně vytvářená a hlavně sdílená POHODA❣️
Někdo jí spoustu přinese, jiný ji třeba zrovna dnes kousek potřebuje, tak si nabídne a my ji opatrujeme a povzbuzujeme, aby jí bylo dost pro všechny, kteří chtějí 🤗
Věřím, že POHODA je jeden velký střípek do mozaiky ŠTĚSTÍ 🍀
Šlechetnost
Touha
Ě/Empatie
Smích
Talent
Í/Intelekt
Jedno moudro a jedna definice na závěr - nejsou z mé hlavy, ale ráda je v ní držím:
•Štěstí se dá docílit, ale nedá se na něj zacílit.
•Filozofie je hledání moudrosti.
A nezapomeňte “Každý den aspoň kousek dobrého!” ❤️🤎
💝Přeji nám všem ať nacházíme hodně střípků do mozaiky ŠTĚSTÍ 🍀