Pekařství jehož cílem je návrat ke kvalitě a rozmanitosti pečiva, ke starým dobrých recepturám, bez chemických přísad, s dlouhým zráním těsta, s ruční výrobou, k pečení na sálavém teple, na kameni, jako v době neolitické :-) Pak přišlo na řadu drcení obilných zrn v kamenných hmoždířích a primitivních mlýnech. Z promletého či podrceného obilí se snadno připravila kaše, nevařená či vařená. Na rozpál
ených kamenech z ní bylo možné upéci placky. Archeologové označují tuto dobu jako NEOLIT a první poznatky o chlebu se datují do období až 10 000 let před Kristem. Staří Sumerové chlebu přiřkli duši, v Mezopotámii se stal chléb součástí hieroglyfického znaku pro potravu, arabština používá pro pojmy chléb a život totéž slovo. Když Francouzi chtějí člověka pochválit, řeknou, že je „dobrý jako chléb“. O významu chleba v našich dějinách svědčí i starý slovanský zvyk vítat hosta chlebem a solí. Za první republiky – v roce 1930 bylo v Československu registrovaných 13 341 pekáren ve kterých pracovalo 43 437 osob. Obvykle v pekárně pracoval pekařský mistr a jeho rodinní příslušníci, či 1-2 pomocníci. Dnes v ČR působí jen něco přes 700 pekáren, z nichž 60 je velkopekáren s průmyslovou výrobou. Naším cílem je návrat ke kvalitě a rozmanitosti pečiva, ke starým dobrých recepturám, bez zlepšujících přípravků a dalších chemických přísad, s dlouhým zráním těsta, s ruční výrobou, k pečení na sálavém teple, na kameni a navrátit tak chlebu jeho duši. Do našich prodejen pečiva mají zmrazené polotovary přísný VSTUP ZAKÁZÁN! V našem pekařství nenajdete jediný mrazák. Přijďte ochutnat a užíjte si opravdové jídlo, opravdový život...