Barborčino pečení

Barborčino pečení Jsem posedlá pečením a největší radost mám, když vás vidím spokojeně pojídat moje výtvo

Nechcete se koukat jenom na obrázky? :) tak se stavte, napište, zavolejte... A pokud byste měli zájem o koláče, koláčky, tartaletky, dort či cokoli jiného (sladkého, pečeného, dobrého, krásného), bude mi ctí a radostí vám přání splnit

Byť pracuju každý den v cukrárně, moc mi chybí moje vlastní tvorba a trocha toho prodávání.. A tak jsem se rozhodla s tí...
18/02/2018

Byť pracuju každý den v cukrárně, moc mi chybí moje vlastní tvorba a trocha toho prodávání.. A tak jsem se rozhodla s tím něco udělat :)
Vzhledem k tomu, že jsem se poslední dobou zbláznila do zdobení perníčků, bylo v celku jasné s čím "půjdu na trh". Doplnila jsem to perníčkovými cupcacakes s pomerančovou marmeládou a svojí verzí sakrajdy a vyrazila na nedělní trhy. Upřímně jsem prodala míň, než bych si přála, ale z té pozitivní reakce tolika lidí se mi chce nevzdat se a najít další, snad lepší, místa a příležitosti a prodávat brzy znovu. No ono do karet mi dneska ani nehrálo to, že jsou prázdniny, Olympiáda a venku chumelenice :) Nerada bych zapomněla na dvě věci.. Chtěla bych so so much thank to Nicolas Chambert for accepting my gingerbreads everywhere, giving me recipes, ideas and neverending tasting.. And for your time and strong arms 😆 a pak chci říct mamce Vlasta Kalošová, že bez ní to není a nikdy nebude ono..

Hotovo. První vánoční shon v cukrárně za mnou. Po uplynulých dvou mesicich se mi chce sice tak na tyden usnout, ale stal...
23/12/2017

Hotovo. První vánoční shon v cukrárně za mnou. Po uplynulých dvou mesicich se mi chce sice tak na tyden usnout, ale stalo to za to. Safra, pardon za ten sentiment, ale vážně stoji za to jít si za svým. Thank you Pascal for giving me the chance to work at ypur place and even more for letting me work at the chocolat lab. I am at the very very beginning but happy that I can do what I love all the days through. So now just... Vesele Vánoce!! Jede se domuuuu

07/12/2017

Dnešní den je zatím rekordní co se počtu hodin v práci týče..jenže.. vracím se domů po 16 hodinách v cukrárně, ale i přes únavu je mi báječně. Nechá-li mě totiž chef jako Pascal Dupuy vést dezert kurz v jeho vlastní cukrárně, pak si těch 16h odpracuju s radostí, pokorou a troškou pýchy ;)

(Ale ať toho hrdinství není příliš..jak v 4.30 s pokorou vstanu, to vážně netuším)

Díky vánočnímu kolotoči v práci na mě vlezla vánoční nálada, doma máme už dva vánoční skřítky, já kupuju ozdoby a... tré...
05/11/2017

Díky vánočnímu kolotoči v práci na mě vlezla vánoční nálada, doma máme už dva vánoční skřítky, já kupuju ozdoby a... trénuju perníčky :) a u perníčků na mě vlezla chuť na buchty, takže díky skvělé podpoře z domova a zaslanému balíčku s povidly jsem si tady v Norsku užívala českými vánocemi provoněný kreativní víkend (přítel si pořídil novou videohru a tak jsem měla jednou pěkně klídek :D)
Leze to na vás už taky? :D

Ještě o jednu fotku se podělím.. Jsem na ni moc pyšná :) při diplomové ceremoniálu si s námi ruku podal pan Yves Thuries...
06/03/2017

Ještě o jednu fotku se podělím.. Jsem na ni moc pyšná :) při diplomové ceremoniálu si s námi ruku podal pan Yves Thuries a to pro mě byla velká čest.. Navíc jsem neskonale vděčná svému Chefu Jeromovi a hrdá na ten kousek papíru, co držím v ruce :) zatím je to jen malý certifikát o absolvování kurzu, ale po praxi získám pořádný nefalšovaný cukrářský diplom! 😊

Den před pomocí jsme měli věru jinačí den v kuchyni. Přijeli z francouzská televize natáčet dokument o francouzské cukra...
06/03/2017

Den před pomocí jsme měli věru jinačí den v kuchyni. Přijeli z francouzská televize natáčet dokument o francouzské cukrařině a celé odpoledne strávili v mojí třídě. Vzhledem k tomu, že jsem byla vybraná do role sous chefa a jako jediná s chefem měla na rondonu mikrofon, padla na mě pořádná tréma, která ale po chvíli naštěstí odpadla - především díky skvělému kameramanovi Vincentovi, kterému děkuju i za pár fotek "z natáčení". Zpětně je pro mě velkou ctí, že si mě ve škole vybrali pro tuhle úlohu a doufám, že jsem nic moc zásadně nepokazila.. :)

A je to... Je ze mě ofiko cukrářka :)
03/03/2017

A je to... Je ze mě ofiko cukrářka :)

25/02/2017

Byť je to dost zvláštní, tenhle týden nemám -žádné- fotky ke sdílení a podělení se o naše výtvory. Proč?
Byl to týden závěrečný, byť ne poslední, plný testů. Začali jsme hned v pondělí 5 hodinovou zkouškou nanečisto a skončili páteční opravdovou závěrečnou zkouškou.
Abych se nenudila, byla jsem vybraná mezi šest studentů na čtvrteční školní soutěž - trvala 6 hodin, dala mi safra zabrat (snad poprvé se mi chtělo s brekem utéct z kuchyně) a navíc zatím netuším výsledek.
Kdo vyhrál i jak jsem dopadla u zkoušky se dozvím příští pátek na "Diploma Ceremony" - kde doufám svůj diplom také dostanu 0:)

A kdyby vás zajímalo co jsme tvořili, tak na soutěži: Entremet - Royal Chocolate, Religieuse s čokoládovým a karamelovým krémem a croissanty; a při zkoušce: Citronový tart, čokoládové éclairs a čokoládové bonbony s ganáží s ovocným čajem.

A fotky nemám proto, že se jednoduše při zkoušce -ani po ní- produkty fotit nesmí.. :)

1 třída, 4 odpoledne, 7 druhů dortů, 150 receptů
18/02/2017

1 třída, 4 odpoledne, 7 druhů dortů, 150 receptů

Už jste někdy snědli Mt.Blanc? :) Já jsem si ho dneska pěkně na gramofonu nazdobila a zítra padne! Buď za odměnu, nebo z...
16/02/2017

Už jste někdy snědli Mt.Blanc? :) Já jsem si ho dneska pěkně na gramofonu nazdobila a zítra padne! Buď za odměnu, nebo ze zoufalství po testu. Uteklo to neskutečně rychle a pět měsíců po státnicích mě zítra čeká další závěrečná teoretická zkouška... Tak mi, prosím, držte palce :) A za týden se ukáže u praktické části, jestli si ten řád zlaté vařečky zasloužím..

Adresa

Bedrichov

Telefon

+420774808664

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Barborčino pečení zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Barborčino pečení:

Sdílet

Kategorie