17/04/2025
Lieve ouders,
Vandaag wil ik jullie vertellen waarom ik enkele passies in mijn leven doe. (Zoals we die eigenlijk als ouder allemaal doen of willen doen). Ik ga dit met jullie delen omdat ik het bijzonder vind om zelf eens diep in mijn 🧡 te laten kijken.
Jullie vertrouwen mij ook steeds in jullie gezinnetje toe en ik ben daar zo dankbaar voor omdat het helend werkt voor ons allemaal.
Vroedvrouw 🧡 :
Mijn hart verlangde reeds jong naar het hebben van kinderen en het vormen van een gezinnetje.
Zelf heb ik dit gemist als baby en kindje omdat mijn ouders tienerouders waren en hun best deden maar ze niet de kansen kregen om voor me te kunnen zorgen.
Het gevoel hen te missen, zit in mijn blauwdruk en elke baby raakt me om bij zijn ouders te kunnen zijn.
Die start en drang naar hechting voel ik zowel als moeder maar ook nog altijd als klein wezentje.
Ik voel jou als mama maar ben ook de stem voor het kleine babytje.
Lactatiekundige 🧡:
Borstvoeding is zoveel meer dan voeding.
Maar het is vooral het kort toelaten van je kindje bij je hart wat het zo hechtend maakt.
Maar ook moeders die geen borstvoeding geven, doen dit met zooooveel liefde.
Ik voel nog steeds die hunkering als baby om op een warme huid te liggen, met een troostende hartslag als veilig plekje.
Als mama probeer ik te vertrouwen op mijn buikgevoel. En ja hoor, we hebben dit allemaal maar durven er niet altijd op te vertrouwen.
Slaaptrainer 🧡:
Als ouder is het gebrek aan slaap hetgene dat mij verzwakt, fysiek maar vooral mentaal. Het maakt mij enorm kwetsbaar en we zien door het bos de bomen niet meer.
Als baby en kindje voel ik nog steeds de angst om alleen in mijn bedje te liggen, de angst voor de nacht, de donkere kamer.
Deze intense gevoelens hebben voor mij betekent, dat ik tot enkele jaren terug slaapproblemen had, die steeds in mijn leven aanwezig waren. Ze slorpten mijn energie op.
Ik vind het een heerlijk gevoel om samen met ouders een veilige slaapwereld voor hun kindje te kunnen creëren.
"Hechting wordt namelijk gemaakt op de moeilijke momenten".
Moeder en huilen als taal 🧡:
Ik wil als baby iets vertellen of voelen maar dit is het enige dat ik kan. Ik ben niet stout of vervelend of verwend maar dit is mijn taal.
Als mama voel ik me machteloos als ik het gehuil niet kan verzachten en berusten.
Soms vind ik het waarom en soms ook niet en ben ik slechts begeleider.
"Ik ben niet verantwoordelijk voor het huilen van mijn baby"
Intussen ben ik als kwetsbaar babytje gegroeid naar de vrouw die gevonden heeft wat ik zocht, liefde, warmte, geborgenheid en veiligheid.💕
Ik wou dat mijn ouders vroeger de lieve, warme begeleiding kregen die ze nodig hadden.
Maar het leven heeft me desondanks heel veel moois gebracht.
Liefs Fien 🧡 Baby at Home